Gazeta.pl w dół, NK.pl zyskała więcej niż Facebook

W kwietniu br. serwisy Gazeta.pl odwiedziło 250 tys. użytkowników mniej niż w marcu. Natomiast NK.pl zyskała ponad 300 tys. real users, czyli więcej od Facebooka.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Badanie Megapanel PBI/Gemius pokazuje, że strony Google w kwietniu br. odwiedziło 300 tys. polskich użytkowników więcej niż miesiąc wcześniej, przy czym ich zasięg procentowy w naszym kraju minimalnie się zmniejszył. Spadki liczby real users w skali miesiąca zanotowały największe polskie portale - Onet i WP z Orange odwiedziło po ok. 150 tys. użytkowników mniej. Z drugiej strony NK.pl przyciągnęła ok. 330 tys. real users więcej niż w marcu, dzięki czemu wyprzedziła serwisy Gazeta.pl, które straciły ok. 250 tys. użytkowników. Na zasięgu w naszym kraju zyskały również najpopularniejsze portale zagraniczne: YouTube o. ok. 100 tys. RU (dzięki czemu też wyprzedził Gazeta.pl), a Facebook o ok. 260 tys. RU. Natomiast strony Interii odwiedziło o ok. 350 tys. użytkowników mniej niż miesiąc wcześniej. W drugiej połowie zestawienia przeważają spadki zasięgów. I tak strony Mozilli straciły w skali miesiąca ponad 2,5 mln polskich użytkowników. W przypadku serwisów należących do wydawców prasowych, o2.pl, GG Network i Money.pl oraz polskiego Groupona spadki nie przekraczają 500 tys. real users.

Wśród stron objętych audytem site-centric dosłownie wszystkie zanotowały spadki liczby użytkowników i zasięgu procentowego. Stosunkowo najmniej straciły strony Polskapresse i Spilgames, dzięki czemu przesunęły się w górę zestawienia - witryny Polskapresse z 11. na 8. miejsce, a serwisy Spilgames z 20. na 17.

Domena google.pl zyskała w skali miesiąca ok. 350 tys. użytkowników, podczas gdy google.com straciło ich ok. 900 tys. W drugiej części zestawienia stosunkowo mały spadek zasięgu zanotowało o2.pl, dzięki czemu przesunęło się z 20. na 17. pozycję. 

Strony Allegro zanotowały ok. 780 mln odsłon krajowych mniej niż w marcu. W serwisach Onetu wykonano ponad 400 mln odsłon mniej, a w witrynach WP i Orange - ok. 350 tys. mniej. Spadki pod tym względem zanotowały też pozostałe strony z zestawienia. 

W większości serwisów internauci spędzali mniej czasu niż w marcu. Liderujące pod tym względem WP z Orange i Onet przyciągały swojego przeciętnego użytkownika na po ok. 50 minut krócej. 

Gadu-Gadu i Skype zanotowały podobne wyniki jak miesiąc wcześniej. Za to Windows Media Player stracił ok. 300 tys. użytkowników, przez co spadł z 2. na 3. miejsce. 

* Aktywne aplikacje oznaczają liczbę użytkowników mających uruchomiony proces danej aplikacji przynajmniej raz w miesiącu badanym.

Liczebność próby: N= 13 729. Grupa objęta badaniem 7+. Do badania wykorzystano dane o strukturze demograficznej pochodzące z badania NetTrack Millward Brown SMG/KRC prowadzonego na próbie dobieranej i ważonej przez PBC.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online